Hakkımızda

Hakkımızda

KURULUŞ VE AMACIMIZ

 

08.01.2010 Tarihinde Ünsal Ünlü ve Ahmet Kurt tarafından adi ortaklık olarak kurulan Metamorfoz Yayıncılık özellikle kültür yayıncılığı alanında başarılı bir performans göstermiş ve kısa zamanda birçok nitelikli kitabı kültürümüze kazandırarak birçok ödülün de sahibi olmuştur.  Yayınevinin tüm işleyişi ve mal varlıkları yine Ünsal Ünlü ve Ahmet Kurt tarafından 21 Mart 2013 tarihinde kurulan Metamorfoz Yayıncılık Medya Reklam Organizasyon Matbaacılık Ltd. Şti.ne devredilmiştir. Bünyesinde Okur Kitaplığı, Okur Akademi, Mat Kitap, Okur Çocuk gibi marka yayın konseptlerinin yanı sıra Okur Kitap & Kahve gibi kültür endüstrisinin perakende alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır. Ayrıca; Hayal Bilgisi dergisi 18. sayısından itibaren yayınevimiz bünyesinde yayınlanmaya başlamıştır.

Şirketimiz bazı özel, kamu kurum ve kuruluşlarına kitap, katalog veya prestij yayın hazırlama ve basımı gibi ajans hizmetleri de vermektedir.

E-kitap Piyasasında Olacağız

Matbu kitaplarımızın yanı sıra günümüzde hızlı bir şekilde yayılmaya aday E-kitapta da önemli adımlar atmış durumdayız. E-kitap’ta Şubat 2016 itibariyle piyasada satışta olacaktır.

Şirketimiz KOSGEB üyesi olup, KOSGEB’in sunmuş olduğu birçok desteğin potansiyel adayıdır. Şimdiye kadar yurt içi fuar desteği ve nitelikli eleman desteği Katalog basım desteği almıştır. Şirketimiz Ar-ge çalışmaları ile ülkemizin kültürel kalkınmasına katkı vermeye devam edecektir.

Şirketimiz BASIN YAYIN BİRLİĞİ ve BASIM YAYIN MESLEK BİRLİĞİ üyesidir.

OKUR KİTAPLIĞI

KURULUŞ YILI                                                2010

YAYINLADIĞI KİTAP SAYISI                         160

YAYIN TÜRÜ                                                 EDEBİYAT (Şiir, Öykü, Roman, Deneme, Eleştiri, Mülakat, Gezi.), ARAŞTIRMA, TARİH, FELSEFE, DÜŞÜNCE, SİNEMA, MEDYA

Tamamıyla profesyonel ve profesyonel adayı seçkin ve güçlü yazarlarla çalışılmaktadır. Yazarlara satılan kitaplarından telif ödenmektedir.

www.okurkitapligi.com

 

OKUR AKADEMİ

KURULUŞ YILI                                                2012

YAYINLADIĞI KİTAP SAYISI                          18

YAYIN TÜRÜ                                                    Okur Akademi, İlim, Bilim, Akıl, Etik,  Estetik ve Sanat

                                                                                 Akademik yayıncılığa yeni bir imkân ve soluk için çıktık yola. Akademiyle birlikte yürüyeceğimiz bir yol... Okur Akademi nitelikli akademik yayıncılığa açılan bir penceredir. Doktora ve doçentlik tezlerinin yanı sıra akademik ders ve yardımcı ders kitapları yayımlayan bir yayın konseptidir.

www.okurakademi.com

 

MAT KİTAP

KURULUŞ YILI                                             2013

YAYINLADIĞI KİTAP SAYISI                        23

YAYIN TÜRÜ                                                 EDEBİYAT (Şiir, Öykü, Roman, Deneme, Eleştiri, Mülakat, Gezi.), ARAŞTIRMA, TARİH, FELSEFE, DÜŞÜNCE, SİNEMA, MEDYA … Her türlü eseri maliyet artı kâr prensibiyle yayınlayan bir konsepte sahiptir. 

Mat Kitap konseptinde dosyaları olan amatör, yarı profesyonel yazarların kitaplarını ücreti karşılığında hazırlamak ve yayınlamak üzerine kuruldu. Bu tarzın önemli bir piyasası bulunmaktadır. 

www.matkitap.com

 

METAMORFOZ YAYINCILIK

KURULUŞ YILI                                                2010

HAZIRLADIĞI KİTAP SAYISI                          10

YAYIN TÜRÜ                                                    Prestij ve özel eserlerin yanında her türlü     reklam, katalog ve ajans işleri yapmaktadır.

www.metamorfozyayincilik.com